www.certyfikat-energetyczny.powiat.pl

www.certyfikat-energetyczny.powiat.pl
     Pomocnik audytora energetycznego                      

Jakie zabezpieczenia dokumentu są skuteczne?
Certyfikat energetyczny - druk, oprawa, zabezpieczenia.

Przedstawiamy najprostszą, najszybszą i niezwykle elegancką metodę oprawy dokumentu jakim jest świadectwo energetyczne. Zapewnia trwałość scalenia kart certyfikatu, jego dekompletacja równa się zniszczeniu. Ponadto oferujemy Państwu możliwość dodatkowego zabezpieczenia oryginału poprzez naniesienie hologramu. Hologram uniemożliwia tworzenie kolorowych kopii dokumentu, jego obraz jest nie możliwy do kopiowania.


Okładki A4 do certyfikatu energetycznego Papierową wersję dokumentu (sprawdź też druki świadectwa energetycznego) wkładamy do okładki A4 (okładki A4 do certyfikatu energetycznego z klejem). Układamy równo, aby brzegi kartek nie wystawały na zewnątrz.


Zgrzewarka Następnie wstawiamy przygotowany tak certyfikat energetyczny do zgrzewarki zgodnie z instrukcją użytkowania. W nagrzanym urządzeniu klej naniesiony od wewnątrz okładki na jej grzbiecie ulega stopieniu zalewając brzegi kartek. Po ostudzeniu mamy gotowy oprawiony dokument, który można dodatkowo zabezpieczyć przed kopiowaniem nanosząc hologram.


Hologram na certyfikat energetyczny Hologramy są opatrzone dedykowanym wzorem dla świadectw charakterystyki energetycznej “SCHE oryginał”. Hologram umieszczony w dowolnym miejscu dokumentu na jego pierwszej stronie uniemożliwia stworzenie samodzielnej fotokopii mogącej uchodzić za oryginał. Próba odklejenia hologramu powoduje jego zniszczenie wraz z uszkodzeniem dokumentu. Jest to zabezpieczenie dostępne wyłącznie dla osób uprawnionych do sporządzania świadectw energetycznych i sprzedawane wyłącznie po udokumentowaniu stosownych uprawnień. Powszechność stosowania tego zabezpieczenia przez audytorów energetycznych umożliwia odróżnienie falsyfikatów od autentycznych świadectw energetycznych. Niniejszy wzór jest chroniony prawnie, a jego kopiowanie jest zabronione.


     Sklep audytora energetycznego                      

© eco-en.pl